Strona główna > Aktualności Eco-Wind

Aktualności Eco-Wind

Medal dla Eco-Wind Construction

26 czerwca 2017

W poniedziałek, 26 czerwca, Prezes Zarządu Eco-Wind Construction, Jaromír Pečonka, odebrał z rąk burmistrza gminy Pasłęk, Wiesława Śniecikowskiego, medal z okazji 720 rocznicy nadania praw miejskich Pasłękowi. Jak podkreślił burmistrz, medal jest podziękowaniem za długoletnią, modelową współpracę pomiędzy firmą a gminą.

Aktualności
czytaj dalej

Konferencja w Pasłęku

26 czerwca 2017

26 czerwca, pod honorowym patronatem burmistrza Pasłęka, odbyła się konferencja „Gmina efektywna energetycznie”. Organizatorami wydarzenia były firmy Eco-Wind Construction i CEZ ESCO Polska. Obecni na spotkaniu przedstawiciele lokalnych samorządów z powiatów elbląskiego i ostródzkiego mogli zapoznać się z tematyką klastrów energii, które stanowią szansę dla gmin na prowadzenie niezależnej i efektywnej polityki energetycznej. W trakcie seminarium prelegenci przedstawili również zagadnienia dotyczące możliwości współpracy pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym, a także różne modele finansowania rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną w gminach. Szczególnie cenna dla uczestników okazała się prezentowana analiza możliwości uzyskania dofinansowania na tego typu projekty, a także ocena potencjału powiatów elbląskiego i ostródzkiego w zakresie poprawy efektywności energetycznej.

Aktualności Aktualności Aktualności
czytaj dalej

Familiada w Krasinie

24 czerwca 2017

W sobotę, 24 czerwca, odbył się doroczny festyn rodzinny w Krasinie, tym razem pod nazwą „Świętojańska Familiada”. Sponsorem wydarzenia była firma Eco-Wind Construction. Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców gminy cieszyło się stoisko, na którym przedstawiciele firmy opowiadali o planowanym Parku Wiatrowym, a zaproszeni animatorzy przybliżali zasady działania energii. Wśród dzieci, które wzięły udział w specjalnie przygotowanym konkursie, rozlosowaliśmy atrakcyjne nagrody – elektryczną deskorolkę, laptop i telefon komórkowy. Radości było co niemiara!

Aktualności Aktualności Aktualności
czytaj dalej

Dni Elbląga

23 czerwca 2017

Trzydniowa impreza, której jednym ze sponsorów była firma Eco-Wind Construction, odbyła się w ostatni weekend czerwca. Wśród licznych atrakcji przygotowanych specjalnie z okazji Dni Elbląga, wyróżniało się stoisko Eco-Wind Construction. To tu najmłodsi mieszkańcy miasta i okolic, mogli się dowiedzieć się, skąd się bierze prąd, czym tak naprawdę są iskry, a także samemu zbudować wiatrak i sprawdzić w praktyce jego działanie. Młodzi inżynierowie byli zachwyceni.

Aktualności
czytaj dalej

Znamy zwycięzców konkursu „Siła wiatru siłą mojej gminy

20 lutego 2016

Do konkursu, którego organizatorem była firma Eco-Wind Construction, zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów ze szkół podstawowych. Dzieci przygotowały filmy, zaprojektowały makiety, stworzyły książki, śpiewały piosenki, a nawet chodziły na szczudłach! Wśród laureatów znalazły się zespoły ze szkół podstawowych w Trzebczyku, Łąkorzu, Drygałach i Opatowa. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali upominki, a najlepsi – tablety. Zwycięskie szkoły wyróżniliśmy tablicami i rzutnikami multimedialnymi. Dodatkowo wszyscy uczniowie zwycięskich szkół wzięli udział w specjalnym pokazie naukowym i uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Dzieci miały okazję wyprodukować energię elektryczną, jeżdżąc na rowerze, zbudowały własne turbiny wiatrowe i ogniwa z warzyw, dowiedziały się, jak i dlaczego powinno się oszczędzać energię, a ponadto rozwiązywały naukowe zagadki. Miny i zapał dzieci nie pozostawiały wątpliwości, że wszyscy się świetnie bawili. Wszystkim zespołom i ich opiekunom dziękujemy za udział, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Aktualności
czytaj dalej

Eco-Wind wspiera niepełnosprawnych w Opatowie

21 listopada 2015

W sobotę, 21 listopada w Opatowie w odbyło się święto młodego wina. Spotkanie, w którym wzięło około 200 osób, stanowiło okazję do zbiórki pieniędzy na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Dzięki m.in. wsparciu Eco-Wind Construction, które przekazało darowiznę pieniężną i rzeczową, a także wzięło udział w licytacji charytatywnej, udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Ziemi Opatowskiej, a wśród gwiazd uświetniających wydarzenie znalazł się Maciej Maleńczuk, kapela country Babsztyl i miejscowy Top Klezmers Band.

Aktualności
czytaj dalej

Spotkania z mieszkańcami gminy Sadowie

4 listopada 2015

3 i 4 listopada w gminie Sadowie miały miejsce spotkania z mieszkańcami gminy Sadowie. Ich celem było przybliżenie założeń planowanej inwestycji Park Wiatrowy w gminie Opatów i Sadowie. Uczestnicy spotkań mieli możliwość zapoznania się z bieżącym statusem przygotowań do inwestycji, a także z przygotowanymi materiałami informacyjnymi. Przybyli mieszkańcy uzyskali odpowiedzi na swoje wątpliwości i pytania od obecnych na miejscu ekspertów.

czytaj dalej

Konkurs „Siła wiatru siłą mojej gminy” wystartował!

1 października 2015

Zapraszamy do udziału w konkursie, dedykowanym uczniom szkół podstawowych, które znajdują się na terenach gmin: Biskupiec, Papowo Biskupie, Kijewo Królewskie, Pasłęk, Biała Piska, Opatów, Sadowie. W konkursie mogą wziąć udział zespoły 3-5 uczniów pod opieką nauczyciela. Zadaniem zespołu jest stworzenie pracy (dopuszczalne są zarówno prace techniczne, opisowe, prezentacje, makiety, prace plastyczne, instalacje, filmy), której temat będzie się odnosił do tytułu konkursu „Siła wiatru siłą mojej gminy”. Jury, które weźmie pod uwagę zarówno twórcze ujęcie tematu, wartość merytoryczną projektu, wrażenie artystyczne i oryginalność formy, nagrodzi pięć projektów. Nagrody w konkursie zdobędą zarówno uczniowie, jak i szkoły. Nagrodami dla uczniów będą tablety, natomiast zwycięskie szkoły otrzymają zestawy składające się z rzutnika multimedialnego i tablicy interaktywnej. Dodatkową nagrodą dla szkoły będzie arcyciekawy pokaz naukowy. Zachęcamy do udziału!

Aktualności
czytaj dalej

Spotkania z mieszkańcami gminy Opatów

8 września 2015

Rozpoczęły się trzydniowe spotkania z mieszkańcami gminy Opatów. Spotkania zostały zorganizowane przez ECO-Wind Construction w trzech miejscowościach na terenie gminy – w Brzeziu, w Lipowej oraz w Rosochach. Ich celem jest przybliżenie planowanej w gminie inwestycji wiatrowej i korzyści wypływające z jej realizacji. Po części dotyczącej projektu, następowała seria pytań ze strony mieszkańców gminy, obecnych na spotkaniu. Uczestnicy spotkań mieli możliwość zapoznania się z bieżącym statusem przygotowań do inwestycji, a także z przygotowanymi materiałami informacyjnymi.

czytaj dalej

Olsztyn Green Festival

14 sierpień 2015

W Olsztynie już po raz drugi miało miejsce wydarzenie muzyczne, które przyciągnęło rzesze widzów – Olsztyn Green Festival. W programie festiwalu znalazły się atrakcje, z których mogli skorzystać widzowie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Sponsorem wydarzenia była firma Eco-Wind Contrusction. Oprócz uczty dla uszu – szeregu koncertów i wydarzeń muzycznych - w programie festiwalu znalazło się też coś dla tych, którzy wcale nie przyszli na Olsztyn Green Festival z powodu muzyki, a woleli atrakcje związane ze sportem, rekreacją, zabawą czy wiedzą. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Eco-Wind Construction, na którym młodzi i trochę starsi adepci nauki mogli dowiedzieć się, skąd się bierze prąd, wziąć udział w teatrze błyskawić i pobawić się suchym lodem. Radości nie było końca.

czytaj dalej

Święto Gęsi w Biskupcu

19 lipiec 2015

W Biskupcu już po raz 12. miało miejsce Święto Gęsi - festiwal smaków, tradycyjnie zorganizowany przez Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi oraz wójta gminy. Jednym ze sponsorów wydarzenia była firma Eco-Wind Construction. Jednym z głównych punktów Święta Gęsi był konkurs kulinarny, w którym pod ocenę przedstawione zostały przysmaki z gęsiny przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Laureatkami tegorocznego konkursu były gospodynie z Łąkorza. Na wszystkich, którzy pojawili się na tegorocznej imprezę czekały degustacje, kiermasze występy artystyczne, konkursy, a także sklepik z gęsimi wyrobami. Eco-Wind Construction zapewnił atrakcje dla dzieci, które licznie oblegały stoisko firmy.

czytaj dalej

Coroczna impreza rodzinna

27 czerwiec 2015

W Krasinie odbyła się coroczna impreza rodzinna, tym razem pod nazwą Familiada na 5+. Najmłodsi mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli bezpłatnie bawić się na dmuchanych zamkach, wziąć udział w konkursach, pomalować twarze w najbardziej wymyślne wzory czy otrzymać fantazyjnie formowane balony. Dorośli mogli obejrzeć własnoręcznie wykonane przedmioty na stosikach sąsiednich miejscowości. Dla wszystkich grała orkiestra z Zielonki Pasłęckiej i Monika Kowalska. Jak zwykle sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy policji, straży pożarnej i wyścigi ślimaków. Eco-Wind Construction była sponsorem wydarzenia.

czytaj dalej

Ocena oddziaływania na środowisko

12 maj 2015

Spółka Eco-Wind Construction otrzymała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla dwóch projektów farm wiatrowych w Polsce: farmy Krasin o mocy 48 MW i farmy Suwałki o mocy 47,5 MW. W drugim kwartale 2015 r. spółka spodziewa się otrzymania oceny oddziaływania na środowisko dla kolejnych dwóch projektów farm wiatrowych w Polsce

czytaj dalej

Zakup udziałów przez grupę CEZ

15 kwiecień 2015

15 kwietnia 2015 r. czeska grupa energetyczna CEZ kupiła dodatkowe 25 proc. udziałów w spółce Eco-Wind Construction stając się tym samym jej 100 proc. właścicielem.

czytaj dalej

Spotkanie z mieszkancami Biskupina

13 luty 2015

Zakończyły się trwające trzy dni spotkania z mieszkańcami gminy Biskupiec. Przedstwiciele Eco-Wind Construction na prośbę wójta gminy, Arkadiusza Dobka, spotkali się z mieszkańcami Podlaska, Szwarcenowa i Piotrowic, przedstawili szczegóły projektu Park Wiatrowy Biskupiec oraz udzielali odpowiedzi na pojawiające się pytania. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z raportem oddziaływania inwestycji na środowisko oraz przygotowanymi materiałami informacyjnymi – broszurą korporacyjną Eco-Wind, ulotką dotyczącą energetyki wiatrowej i ulotką dotyczącą inwestycji w gminie Biskupiec.

czytaj dalej

Zakręcona Familiada - Krasin 2014

21 czerwiec 2014

W Krasinie odbył się kolejny festyn rodzinny pod nazwą Zakręcona Familiada - Krasin 2014. Firma Eco-Wind Construction była sponsorem wydarzenia. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców i przybyłych gości wiele atrakcji. Wśród nich m. in. wyścigi ślimaków, pokazy straży pożarnej, przejażdżki rowerem wodnym, a także udział w rozmaitych grach i konkursach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko doświadczalno - eksperymentalne firmy Eco-Wind Construction. W czasie familiady przedstawiciele Eco-Wind przekazali na ręce sołtysa sprzęt multimedialny do świetlicy wiejskiej, w tym m. in. 75-calowy telewizor i zestaw play station.

czytaj dalej

Familiada ze ślimakiem

22 czerwiec 2013

W Krasinie odbył się festyn rodzinny - Familiada ze ślimakiem - Krasin 2013. Jednym ze sponsorów wydarzenia była firma Eco-Wind Construction. Stanowisko doświadczalno – eksperymentalne „Przyjdź, zobacz, zrozumiesz” firmy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców i ich rodziców.

czytaj dalej

Konsultacje społeczne

26 luty 2013

W świetlicy w Krasinie, zakończyły się konsultacje społeczne przeprowadzone przez przedstawicieli firmy Eco-Wind Construction, zwiazane z planami budowy parku wiatrowego na terenie Krasina, Sakówka i Majek. W spotkaniu wzięli udział licznie przybyli mieszkańcy gminy oraz jej władze. „Mamy szczęście, że wiatraki u nas staną. Są to pieniądze dla rolników, którzy wydzierżawią kawałki swoich pól. To są wyremontowane drogi gminne i śródpolne, z których wszyscy będą korzystali. To są podatki dla gminy. Jako Rada Sołecka, zyskujemy też sponsora” – powiedział Tomasz Kowalewski, sołtys Krasina, podsumowując spotkanie.

czytaj dalej

Zakup udziałów

30 grudzień 2011

Spółka CEZ Poland Distribution kupiła 67 proc. udziałów w spółce Eco-Wind Construction, polskim deweloperze parków wiatrowych. Umowa definiuje przy tym warunki, na jakich CEZ Poland Distribution może w przyszłości uzyskać pozostałe 33 proc. udziału w spółce. CEZ kupił udziały od spółki Trakcja Polska, reszta udziałów jest w rękach hiszpańskiej spółki budowlanej Comsa Emte Energias Renovables. Według nieoficjalnych informacji, wartość Eco-Wind Construction wynosiła ok. 250 mln zł.

czytaj dalej